Memphis Audio VIV2200.1 Amplifier
Power (CEA-2006)
  • 2200W RMS
Crossovers
  • 24DB 48 DB CROSSOVER SLOPES
Equalization
  • BASS BOOST 18DB
Channels
  • Mono
Frequency Response
  • 10HZ-200HZ
Class
  • D
S/N Ratio
  • >95DB
RMS Power/Channel
  • 751W+
Dimensions
  • 12.4" x 8.5" x 2.2"